Łukasz Pawlik Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
31.01.2015
Godzina: 
20:00

31-go stycznia, w poznańskim Blue Note Jazz Club wystąpi Łukasz Pawlik Quintet.

Zespół, którego działalność jest przedłużeniem oraz rozwinięciem koncepcji muzycznych grupy Kattorna, funkcjonującej w latach 2005-2012 na polskiej i niemieckiej scenie jazzowej. Grupa zaprezentuje nowy materiał autorstwa Łukasza Pawlika i Krzysztofa Szmańdy.

Kattorna zapisała na swoim koncie wiele sukcesów, zwyciężając  w konkursach takich jak m.in.:  6. Berlin Jazz Award, „Nadzieje Warszawy” oraz przyczyniając się do zdobycia II nagrody przez Łukasza Pawlika w konkursie na Indywidualność Jazzową, odbywającym się w ramach „Jazzu nad Odrą” w 2008 roku.

Zespół w ówczesnym składzie koncertował na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych, takich jak m.in. Ancona Summer Jazz Festival, Jazzahead w Bremie, Sounds No Walls w Berlinie, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwal im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Grupa ma na swoim koncie dwie płyty. Pierwsza z nich, nagrana w studiu radia Berlin-Brandenburg, dołączona została do magazynu „Jazz Forum” w 2009 roku. Druga – „Straying To The Moon”, wydana w roku 2010, spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyków w Polsce i za granicą.

CO? – Łukasz Pawlik Quintet
KTO? – Dawid Główczewski, Łukasz Pawlik, Krzysztof Szmańda, Michał Tomaszczy, Andrzej Zielak,
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 31/01/2015, 20:00
BILETY? – 35 zł – pierwsze miejsca / 30 zł – drugie miejsca / 20 zł – wejściówki studenckie i uczniowskie / 15 zł – wejściówki dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów szkół muzycznych