Łukasz Pawlik Lonely Journey & Christoph Titz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
NOSPR, Katowice
Data: 
20.02.2018
Godzina: 
19:30

20 lutego w NOSPR, w Katowicach zespół Łukasza Pawlika zaprezentuje utwory z płyty „Lonely Journey” (2016). Muzyka albumu, w całości skomponowana przez lidera i odwołująca się do estetyki brzmieniowej lat 80. i 90., została wzbogacona o możliwości współczesnej elektroniki, pozwalające na wielopłaszczyznowe aranżacje.

Łukasz Pawlik, pianista, keyboardzista, wiolonczelista, kompozytor. Studiował na Western Michigan University (USA) i w Robert Schumann-Hochschule w Düsseldorfie. Laureat licznych nagród. Współzałożyciel i lider formacji Kattorna.

Dawid Główczewski, saksofonista. Absolwent Wydział Jazzu AM w Katowicach; studiował również na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu. Ma na koncie współpracę m.in. z Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran,  Marią Schneider, Jamiem Cullumem, Tomaszem Stańką.

Paweł Pańta, kontrabasista, gitarzysta basowy. Ukończył AM im. F. Chopina. W 1995 był członkiem G. Mahler Jugendorchester; 1996-98 współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen. Od 2001 jest członkiem Tria Włodka Pawlika.

Cezary Konrad, od 1992 uznawany za najlepszego perkusistę w rankingu Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. Współpracował z Susane Weinert, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Herdzinem, Włodkiem Pawlikiem.

CO? –  Łukasz Pawlik Lonely Journey & Christoph Titz
KTO? – Christoph Titz, Łukasz Pawlik, Dawid Główczewski, Paweł Pańta, Cezary Konrad 
GDZIE? – NOSPR, Katowice
KIEDY? – 20/02/2018, 19:30
BILETY? – 35 PLN