Łukasz Kokoszko Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
02.08.2018
Godzina: 
21:30

Łukasz Kokoszko Quartet wystąpi 2 sierpnia, w krakowskim Harris Piano Jazz Bar.

Zespół Łukasz Kokoszko Quartet powstał na początku 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Łukasza Kokoszko. W jego skład wchodzą młodzi muzycy, absolwenci akademii muzycznych na wydziale jazzowym, związani z Katowicami oraz Krakowem.
Muzyka, którą wykonuje, to efekt wspólnej pracy i poszukiwań inspiracji artystycznych. Młodzi muzycy grają autorskie kompozycje gitarzysty, których wspólny mianownik to szacunek do piękna melodii oraz poszukiwanie ciekawych i nietypowych połączeń harmonicznych. Ich twórczość charakteryzuje wiele różnych inspiracji od klasyki jazzu po artystów takich jak Joni Mitchell, Jay Graydon czy Pearl Jam.

Zespół miał okazję wielokrotnie prezentować swoje utwory, m.in. w klubach jazzowych oraz w ramach festiwali jazzowych. Jego członkowie byli wielokrotnie docenieni m. in. podczas konkursów: Jazz nad Odrą, VII RCK PRO JAZZ Festiwal w Kołobrzegu, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival, Tarnów Jazz Contest, Zilina International Jazz Contest i wiele innych. Do szczególnych osiągnięć można zaliczyć zdobycie III miejsca w konkursie podczas festiwalu ,,Jazz nad Odrą" w 2017 roku.

CO? – Summer Jazz Festival Kraków: Łukasz Kokoszko Quartet
KTO? – Łukasz Kokoszko, Grzegorz Ziółek, Maciej Kitajewski, Grzegorz Pałka
GDZIE? – Harris Piano Jazz Bar, Kraków
KIEDY? – 02/08/2018, 21:30
BILETY? – 40 PLN