Łoskot

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Od Nowa, Toruń
Data: 
15.11.2017
Godzina: 
20:00

Zespół Łoskot jedzie w trasę. Po ostatnim dźwięku koncertu na Off Festival 2017, ktoś krzyknął “I taka muzyka mnie interesuje”. Pod tym szyldem, jesienią, Łoskot zagrał już kilka, świetnie przyjętych, koncertów w Polsce a przed nami listopadowa część trasy obejmująca 10 miast. 15 listopada grupa wystąpi w toruńskim klubie Od Nowa.

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach - właśnie do siebie wrócili. Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo – perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 – 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci.

CO? – Łoskot
KTO? – Mikołaj Trzaska, Piotr Pawlak, Olo Walicki, Macio Moretti
GDZIE? – Od Nowa, Toruń
KIEDY? – 15/11/2017, 20:00
BILETY? – 40 pln / 50 pln