Znamy program LADO w mieście!

Autor: 
Redakcja

Koncertowy cykl Lado w mieście na stałe wpisał sie już w letni kalendarz koncertowy w stolicy. Na pływającej scenie Barki od 18go lipca do 30 sierpnia zagoszczą znakomici improwizatorzy i przedstawiciele sceny alternatywnej. Najciekawszymi wydarzeniami tegorocznej edycji... Właściwie trudno wybrać!

Jak zapewniają organizatorzy: na Barce pojawią się młode, ale już naprawdę dobre zespoły, które naszym zdaniem warto wspierać i promować, projekty znane i lubiane, prezentujące nowy materiał, a także goście z zagranicy. Kilka z nich będzie miało swoja premierę właśnie w ramach Lado w Mieście i być może nie usłyszycie ich nigdy więcej.

W przyszły czwartek cykl zainaugurują dwa zespoły, które łączy wiele, a chyba wcześniej nikt ich ze sobą nie zestawił - kIRk i Mikrokolektyw. W obu składach usłyszymy trębaczy Olgierda Dokalskiego (kIRk a także Nor Cold i Daktari) i Artura Majewskiego (Mikrokolektyw a także m.in. Foton Quartet). Wszyscy członkowie obu grup są wielkimi znawcami muzyki elektronicznej i elektroniki w muzyce. Obie grupy bardzo twórczo podchodzą do jazzowej tradycji i historii.

Szczególnie cieszymy się na premierę płyty „Trees Against The Sky” grupy Wovoka Raphaela Rogińskiego. Słyszeliśmy już ten materiał i jesteśmy pewni, że to jeden z najlepszych albumów, jaki ukaże się w tym roku w Polsce.

Na finał tego festiwalu Marcin Masecki poprowadzi Warszawską Orkiestrę Rozrywkową, wcześniej kładąc muzykom na pulpity partytury albumu „Song Reader” - słynnego projektu Becka Hansena, który pod koniec ubiegłego roku, zamiast wydawać płytę, opublikował książkę z 20 swoimi utworami by nagywali je za niego inni . 

Co? Lado w mieście?

Gdzie? BarKa zacumowana między Mostem Świętokrzyskim a kolejowym, przy Skwerze im. Tadeusza Kahla). 

Kiedy? W każdy czwartek (od 18.07 do 30.08) Start: 21:00. W razie niepogody koncerty odbywać się będą w Powiększeniu. 

Bilety? FREE!!

Organizatorem cyklu Lado w mieście jest Stowarzyszenie Plan B.

 

LADO W MIEŚCIE 2013

18.07
KiRk
Mikrokolektyw

25.07
Die!Die!Die! (NZ)
Duży Jack

1.08
Wovoka – premiera płyty "Trees Against The Sky"
Der Father

8.08
Sajgon (DK)
Futoma Ensemble

9.08
Mount Fuji Doomjazz Corporation (NL)

15.08
mmpsuf (LT)
Enchanted Hunters

22.08
BUM! (Macio Moretti/Barbara Morgenstern)
Eric Shoves Them In His Pockets

30.08
Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. Igora Krenza gra „Song Reader” Becka.

Tagi: