Znamy nową datę koncertu otwarcia 56. Jazzu nad Odrą

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Ze względu na pandemię koronawirusa Strefa Kultury Wrocław wprowadza zmiany związane z realizacją tegorocznej edycji festiwalu Jazz nad Odrą. Znamy pierwsze szczegóły.

W pierwszym komunikacie, zamieszczonym w social mediach festiwalu, organizatorzy informowali o pracach nad nową datą. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące koncertu inaugurującego 56. edycję Jazzu nad Odrą. Koncert otwarcia, który zagrają Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque oraz Kasia Pietrzko Trio, odbędzie się 6 października w Hali Stulecia.

– Prace nad przeniesieniem festiwalu w prawie niezmienionym kształcie są bardzo zaawansowane. Natomiast na początek chcemy podzielić się informacją związaną z największą produkcją tegorocznej edycji – koncertem otwarcia. Znaleźliśmy dogodny termin, mało tego, postanowiliśmy przenieść koncert do większej sali. Już z początkiem marca koncert był wyprzedany, dlatego mam nadzieję, że tym razem biletów wystarczy dla wszystkich – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Zmiana miejsca koncertu spowodowała, że organizatorzy muszą uruchomić sprzedaż nowych biletów na wydarzenie, ale i tutaj wychodzą naprzeciw miłośnikom jazzu.  –  W podziękowaniu za cierpliwość i okazane nam zaufanie postanowiliśmy obniżyć także ceny biletów.  Dlatego w imieniu artystów i całego naszego zespołu gorąco zachęcam do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi dotychczas zakupionych wejściówek i ponownego wyboru naszej propozycji koncertowej – dodaje Maj.

Koncert otwarcia to dwa wyjątkowe występy. Jako pierwsza zagra młoda pianistka, aranżerka i kompozytorka, która od swojego debiutu w 2017 roku (album „Forthright Stories”) zbiera tylko entuzjastyczne recenzje. Projekt Kasia Pietrzko Trio oprócz liderki tworzą Piotr Budniak, perkusista i kompozytor z długą listą muzycznych osiągnięć, oraz Andrzej Święs, przedstawiciel młodego pokolenia, czołowy kontrabasista polskiej sceny jazzowej.

W drugiej części wieczoru na scenie pojawi się Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu, a wraz z nim – Lars Danielsson, szwedzki basista i wiolonczelista oraz Zohar Fresco, perkusista z Izraela. Muzycy z towarzyszeniem orkiestry Holland Baroque. Trio ma na koncie trzy studyjne albumy, natomiast do nagrań kolejnego albumu artyści zaprosili orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę „Earth Particles”. Koncert w Hali Stulecia będzie częścią premierowej trasy promującej nowe wydawnictwo „just ignore it”.

Wszystkie szczegóły dotyczące dotychczas zakupionych biletów znajdują się na stronie www.jazznadodra.pl w zakładce „koncert otwarcia – nowa data”.

Wkrótce organizatorzy podadzą też kolejne informacje dotyczące pozostałych koncertów tegorocznej edycji festiwalu.

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia

Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque

Kasia Pietrzko Trio

6 października 2020, godz. 19:00

Hala Stulecia, Wrocław

Tagi: