Zlatko Kaučič gościem cyklu warsztatów i koncertów w ramach SOLO FESTIWAL we Wrocławiu

Autor: 
Redakcja

Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu zaprasza na cykl koncertów oraz spotkań, podczas których będzie można poznać znakomitych artystów. 11 i 12 października pierwsze warsztaty w ramach SOLO FESTIWAL. Gościem będzie perkusista i perkusjonista Zlatko Kaučič.

 

Zlatko Kaučič z koncertem wystąpi w piątek, 11 października, o godz. 20:00 w Ośrodku Postaw Twórczych. Natomiast warsztaty odbędą się kolejnego dnia, w sobotę od 15.00Warunkiem zapisania się na darmowy warsztat jest wysłanie zgłoszenia na adres: info@opt-art.net. Zapisując się na warsztat należy określić formę uczestnictwa (bierna – słuchacz / aktywna – będę grał/a na instrumencie). Dla zdecydowanych na aktywny udział w warsztacie informacja: nie zapomnij zabrać instrumentu (ew. potrzebnego wzmacniacza itd.). Ilość miejsc ograniczona.

Bilety na koncert: 5 zł (kursanci OPT), 15 zł (przedsprzedaż w OPT od 1.10), 20 zł (w dniu koncertu)

 

W ramach SOLO FESTIWAL Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza na sześć solo-koncertów połączonych z warsztatami:


ZLATKO KAUČIČ (11-12 października)

NORITAKA TANAKA (27-28 października)

JASON AJEMIAN (27-28 października)

ANNA KALUZA (info wkrótce)

ROB MAZUREK (12-13 listopada)

KAZUHISA UCHIHASHI (14-15 grudnia)

 

Szczegółowe informacje o Solo Festiwal oraz działalności OPT
http://opt-art.net/kursy/warsztaty-muzyki-improwizowanej/ http://opt-art.net/
tel. 71 3642765 tel. kom. 663 779 964 info@opt-art.net


 

 

Zlatko Kaučič

Urodzony w 1953 roku w Postojna, Słowenia. We wczesnych latach 70-tych wyemigrował do Włoch, nagrywał i koncertował z grupą Hero. W 1975 zaangażowany w liczne kolaborację z muzykami Szwajcarii, współpracował z między innymi z Irene Schweitzer, Radu Malfatti, Duško Goykovich i Allen Blairman. W 1976 przeprowadził się do Barcelony żeby grać w klubach i na festiwalach w kraju zarówno solo jak i z takimi artystami jak Peter Delphinich, Eric Peter, Tete Montoliu, Claude Guillot, Paul Stocker, Mike Osborne, Burton Greene, John Lewis, Steve Lacy czy Kenny Wheeler. W latach 1981-1983 uczył gry na perkusji w szkole jazzowej „Taller de musicos” jak i uczestniczył w warsztatach wraz z Chuckiem Israels, Ronem McCluer czy Davidem Schnitter. Od 1984 roku zamieszkał w Amsterdamie. Dwukrotnie wystąpił na North Sea Jazz Festival, regularnie koncertował w Hiszpanii z własnym trio, prowadził własny oktet jak i komponował muzyke dla teatru i grup tanecznych. Jego specjalnością stały się niezwykłe recitale prezentujące jego własny styl ekspresji. Dwukrotnie odwiedził Stany Zjednoczone. W 1992 roku powrócił do Słowenii. Brał udział w projektach z takimi artystami jak: Paul Bley (Lent festival; Maribor), Steve Lacy, Thelonius Monk Project (Kontrada fest; Kanal ob Soči) z Enrico Ravą, GianluigiTrovesi, Chico Freeman, George Cables, Albert Mangelsdorff, Keeny Wheeler, Alexander Balanescu, Dave Biney, Paul McCandless, Irene Aebi, Trevor Wats, Javier Girotto, Frank Gratkowski, Szilárd Mezei, Marc Ribot,Greg Cohen, Saadet Türköz, Peter Brötzmann, Jean-Luc Cappozzo, Luis Sclavis,Evan Parker, Herb Robertson, Javier Girotto. Stworzył muzykę do dwóch filmów dokumentalnych (Kino atelje Gorica) oraz kontynuuje solowe koncerty jak i prace związane z poezją i tańcem.
W 2011 otrzymał PREŠERN FUND AWARD – najwyższe odznaczenie za zasługi osiągniecia w dziedzinie kultury przyznawane w Słowenii.

http://www.kaucic-zk.si/