Ziporyn/Masecki/Zimpel/Zemler - wyjątkowy koncert w Powiększeniu!

Autor: 
Redakcja

Ależ to będzie uczta! Evan Ziporyn, do niedawana jeden z filarów, zdaniem niektórych: najlepszego zespołu na świecie Bang On a Can All Stars, jeden z najznakomitszych klarnecistów i wizjonerów muzyki współczesnej, zdobywca Grammy, dyrektor nowego Centrum Sztuki, Nauki i Technologii w Massachusetts Institute of Technology zagra w warszawskim Powiększeniu w kwartecie z Marcinem Maseckim, Wacławem Zimplem i Hubertem Zemlerem. Organizatorami koncertu są wydawnictwo Lado ABC, Instytut Adama Mickiewicza i Klub Powiększenie. Koncert będzie w pełni improwizowany.

Nik Bartsch, Iva Bittova, Don Byron, Ornette Coleman, Brian Eno, Philip Glass, Meredith Monk, Thurston Moore, Steve Riech, Terry Riley - to tylko niektórzy święci szaleńcy, z którymi współpracował Evan Ziporyn. W swej przebogatej dyskografii ma m.in. „Music for Airports” - akustyczne wykonanie słynnej elektronicznej kompozycji Briana Eno (które ponownie, w wykonaniu Bang On A Can All Stars, usłyszymy w przyszłym tygodniu na festiwalu Sacrum Profanum), solowy album „This is Not a Clarinet” czy nagrane w ubiegłym roku dla uczczenia jubileuszu Bangów „Big Beautiful Dark & Scary”. Szczególną atencją darzy Ziporyn muzykę z Bali. Podróżował tam wielokrotnie. Był pionierem w łączeniu muzyki zachodu z brzmieniem gamelanu. 

Marcina Maseckiego, Wacława Zimpla czy Huberta Zemlera Czytelniczkom i Czytelnikom Jazzarium.pl przedstawiać z pewnością nie trzeba. Co wnikliwsi obserwatorzy naszej sceny przyznają jednak, że właśnie takie zestawienie ma głęboki sens i zapowiada wielką muzyczną, otwartą, eksperymentalną frajdę. 

Byłoby znakomicie gdyby z tego jednorazowego, improwizowanego spotkania zrodziło się coś więcej!
 

CO? Ziporyn / Masecki / Zimpel / Zemler
CO?! Tak! Ziporyn / Masecki / Zimpel / Zemler !
GDZIE? Powiększenie, 
ul. Nowy Świat 27, 00-029 Warszawa
KIEDY? Poniedziałek, 23 września godzina 20:30
BILETY? 10/20 ziko
WBIJASZ? No raczej...

Tagi: