Zbliża się trzydniowa rezydencja RGG w warszawskim klubie Jassmine

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Czas przygotować się do świętowania jubileuszu 20-lecia działalności artystycznej najważniejszego w Polsce zespołu jazzowego RGG. Do premiery albumu zostało jeszcze trochę czasu, ale nie będzie to czas stagnacji. Zanim na rynku pojawi się album "Mysterious Monuments On The Moon" czyli 24 września 2021, czeka nas trzydniowa rezydencja grupy w warszawskim klubie Jassmine, która zaczyna się już za kilka dni, 17 września.

W pierwszej jej odsłonie będzie okazja posłuchać RGG w projekcie specjalnym, do realizacji którego zespół zaprosił trębacza Piotra Damasiewicza i saksofonistę Łukasza Poprawskiego. Tytuł przedsięwzięcia mówi sam za siebie i jest nie wymaga szerszego omawiania - Astigmatic Project. Ale jak to zazwyczaj w przypadku RGG raczej nie powinniśmy oczekiwać bezmyślnego przepisywania Kosedowskich formuł.

Drugiego dnia, 18 września RGG wystąpi w swojej najczystszej postaci, jako trio i zaprezentuje materiał muzyczny zawarty na płycie "Mysterious Monuments On The Moon" i będzie to właściwa koncertowa premiera albumu.

 

Szczególnie zaskakująco zapowiada się natomiast finał jassminowej rezydencji. 19 września do RGG dołączy jeden z najświetniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych Robert Więckiewicz, który wspólnie z bandem improwizował będzie w oparciu o teksty nieocenionego wizjonera, Stanisława Lema znane nam doskonale z poweiści „Solaris” oraz zbioru felietonów „Planeta LEMa”. Tak więc świat muzycznej erudycji spotka się z kosmosem erudycji literackiej i kunsztem aktorskim w koncercie, o którym chyba lepiej będzie myśleć jak o interdyscyplinarnym performansie.

Wszystkie koncerty rezydencji RGG ropozczynają się o godzienie 20.30.

 

Tagi: