Za miesiąc rusza I festiwal filmów o muzyce Kameraton

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Zainteresowanie Festiwalem, który zrodził się wraz  z powstaniem Filharmonii Gorzowskiej, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Nadesłane filmy, oprócz Polski, pochodzą z Niemiec, Francji, Włoch, Islandii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Łotwy, Izraela, Słowacji, Czech oraz Węgier. Spośród zgłoszonych 115 filmów, komisja zakwalifikowała do konkursu 48 filmowych produkcji.

48 filmów stanie w konkursowych szrankach o festiwalowe statuetki oraz nagrody w wysokości  5.000 PLN w każdej z pięciu kategorii: Portret, Biografia – Reportaż – Koncert – Impresja – Edukacja.  Nagroda Grand Prix dla zwycięskiego filmu wynosi 15.000 PLN.

Podczas Festiwalu obradować będzie  międzynarodowe Jury w składzie: Barbara Pietkiewicz-Kraśko, Bartosz Bryła, Philip de la Croix, Ireneusz Engler, Aleksander Maliszewski, Paweł Sztompke , Petr Vlček  oraz Robert Ćwikliński – Szef Festiwalu.

Proszę rezerwować sobie czas na pokazy – publiczność KAMERaTONu także przyznaje swoją nagrodę!Konkurs festiwalowy, to jednak nie wszystko! Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się również bloki pokazów pozakonkursowych, w ramach których zaprezentowane zostaną publiczności filmy, które wprawdzie nie zakwalifikowały się do konkursu, ale są zdecydowanie warte zobaczenia.

Na pozakonkursowe  pokazy zapraszamy do Kina 60 krzeseł  w Miejskim Ośrodku Sztuki.Festiwal odbędzie się w dniach 28 września – 2 października w Filharmonii Gorzowskiej.

Więcej informacji już wkrótce na stronie www.kameraton.pl.

Festiwal organizowany jest pod patronatem Jazzarium.pl