Z Londynu do Ankary, czyli... Jazz & Experimental Music from Poland!

Autor: 
Redakcja

Bardzo kibicujemy festiwalowi Jazz and Experimental Music From Poland. Dzięki tej inicjatywie muzyka artystów takich jak Marcin Masecki, Bracia Oleś, Jan Duszyński, Hubert Zemler czy Maciej Obara już od dwóch lat rozbrzmiewa jesienią ze scen prestiżowych londyńskich klubów takich jak Vortex, The Hackney Cut czy Queen of Hoxton. Koncerty transmitowane były na antenie radia BBC a relacje z festiwalu publikował m.in. kultowy magazyn The Wire. W przyszłym roku JEMP zagości w Turcji!

Programując turecką edycje postawiłam na muzyków bardziej niż na konkretne zespoły oraz na współprace z tureckimi wykonawcami - mówi główna organizatorka festiwalu Katarzyna Sobucka - Każdy koncert jest w zasadzie nowym projektem i angażuje tureckiego muzyka.

Póki co potwierdzić możemy, że Ankarze i Istambule w październiku 2014 zagrają m.in. Rafał Mazur, Piotr Kurek, Paweł Postaremczak, Paweł Szpura, Raphael Rogiński, Wacław Zimpel i Zorka Wollny

Jeszcze na przełomie listopada i grudnia czeka nas trzecia, londyńska edycja Jazz and Experimental Music from Poland. Wkrótce opublikujemy pełen program festiwalu a o obu edycjach - londyńskiej i tureckiej będziemy Was informować na bieżąco. 

Tagi: