Z całym szacunkiem... benefis Alka Koreckiego.

Autor: 
Redakcja

25 stycznia 2014 o 19.30, w warszawskim Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbędzie się wielki benefis Alka Koreckiego. Kim jest Aleksander Korecki dla polskiej muzyki? Oddajmy głos organizatorom -  jest postacią arcyważną, wielowymiarową i wymykającą się klasyfikacjom. Odpowiedź na pytanie z kim grał jest trudna – prościej stwierdzić z kim nie grał, bo był i jest niemal wszędzie, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Już od sensacyjnego debiutu w formacji Duo 46 na festiwalu Jazz nad Odrą, kiedy to ujawniwszy niezwykły twórczy potencjał i charyzmę, rozpoczął swój marsz z saksofonem w ręku, współtworząc awangardę – najciekawszy, kreatywny nurt polskiego jazzu lat 80-tych, w tym kultowe zespoły takie jak Sesja, Free Cooperation, czy Young Power. Równocześnie włączył się w żywiołowo rozwijający się polski, niezależny rock, dołączając do Tiltu i wielu innych formacji tego czasu.

Lista formacji, z którymi grał, nagrywał i nadal występuje jest imponująca i obejmuje najważniejsze postaci sceny jazzowej, rockowej i pop: Stanisław Sojka, Kuba Sienkiewicz, Tomek Lipiński, Robert Brylewski, Wojtek Waglewski, Irek Dudek to tylko niektóre z nich. Charakterystyczne brzmienie i wyrazista sceniczna osobowość Korka są wartością osobną, a zarazem współtworzącą sukces tych artystów. Oprócz tego działa z powodzeniem indywidualnie, tworząc autorską muzykę w wielu formacjach, w tym flagowej: Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia. Ostatnio można go było oglądać na koncertach Tiltu i Elektrycznych Gitar, a także w projekcie S.Sojki „W hołdzie Mistrzowi” dedykowanym Niemenowi.

W ramach benefisu wystąpią m.in. Kuba Sienkiewicz i Elektryczne Gitary, Zacier, Robert Brylewski, Mazzoll, Kinior i Wojciech Konikiewicz, a także – po raz pierwszy – nowa formacja: Green Pig. Zagra także firmowy zespół Korka: Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia oraz trio KoLeLu (Konikiewicz, Leniewicz, Ludew).

W programie także wiele innych atrakcji – performance, wystawa fotografii oraz … czytanie poezji Beneficjenta przez czołowych polskich aktorów, m.in. Mateusza Damięckiego.
Lista wykonawców powiększa się i jest wciąż aktualizowana – tym bardziej warto się wybrać na ten, niezwykle interesująco zapowiadający się, artystyczny wieczór.

Bilety wcenie 49 PLN, , rezerwacja, informacja
+48 501 461 533
kultura@nowyfort.pl
http://www.nowyfort.pl/