XXI Komeda Jazz Festiwal 2015: Dudziak, Uryga, Oleś Brothers, Christopher Dell, YellowJackets.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

 

Tradycyjnie w listopadzie odbywa się Komeda Jazz Festiwal. Będzie to już 21 edycja tego festiwalu i dziś jego słupska odsłona wejdzie w finałową fazę.

Za nami koncert orkiestry poprowadzonej przez dyrektora artystycznego festiwalu Leszka Kułakowskiego, którym jako gość specjalny towarzyszyła Krystyna Prońko. Przed nami dwa wieczory, podczas których na scenie pojawi się Urszula Dudziak wraz z Superbandem, Ewa Uryga wraz z New York Jazz  Collective. To w sobotę 14 listopada, na deskach Filharmonii i Teatru w Słupsku, a dziś w OT Rondo  Oleś Brothers & Christopher Dell zaprezentują materiał z wydanej w tym roku płyty „Komeda Ahead”.

Poznamy także zwycięzców IX edycji międzynarodowego konkursu kompozytorskiego im Krzysztofa Komedy, odbywającego się co dwa lata oraz tegorocznego laureata KOMEDERA, nagrody przyznawanej corocznie przez organizatorów festiwalu wybitnym postaciom polskiej muzyki jazzowej.

Nieco później 21 listopada czeka nas jeszcze wielka kulminacja imprezy, ale to już nie w mateczniku Komeda Jazz Festiwal, ale w Filharmonii na Ołowiance w Gdańsku. Tam posłuchać będziemy mogli słynnej amerykańskiej formacji Yellowjackets w składzie  Russell  Ferrante, Bob Mintzer, Dane Alderson, William.Kennedy.