Wymarzeni przyjaciele – najnowszy album Ralpha Alessiego – Immaginary Friends trafia do sklepów

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jak widać jeden najważniejszych dziś nowojorskich trębaczy Ralph Alessi zadomowił się w ECM na dobre. Do tej pory nagrał dla niemieckiej legendy płytowej dwa albumy Baidę w 2013 i trzy lata później Quiver, obydwa  docenione zarówno przez krytykę, jak i jazzową publiczność. Teraz czas na kolejną odsłonę fonograficznego małżeństwa nowojorsko-monachijskiego.

Odsłona ta zatytułowana jest „Imaginary Friends” i o ile poprzednie płyty ukazywały pracę kwartetu, jaki Alessi powołał do życia kilka lat temu, o tyle ta jest płyta kwintetową nagraną skladzie, który ostatni raz nagrywał niemal dekadę temu.

W zespole posłuchamy Raviego Coltrane’a, przyjaciela od lat 80. Czyli od czasu studiów w kalifornijskim Institute of the Arts, pianistę Andy’ego Milne’a kolegę trębacza z profesorskiej ławy w słynnej szkole SIM oraz co może niektórym mogło umknąć jednego z ojców założycieli ruchu M-BASE oraz znanych także z poprzednich ecm-owskich albumów trębacza Marka Febera – perkusja i kontrabasistę Drew Gressa.

Tagi: