Wojtek Pulcyn zagra w Rosji z Kevinem Mahoganym 20 koncertów

Autor: 
Redakcja

Wojciech Pulcyn w kwartecie z Kevinem Mahoganym, Danielem Kramerem, Robertem Anchipolovsky’m i Gasperem Bertonselim zagra dwadzieścia koncertów w filharmoniach i największych salach koncertowych w Rosji. Trasę otworzy koncert, który odbędzie się 11 października w Petrozavodsku, a zamknie występ kwartetu w Volgogradzie  6. Listopada.

Wojciech Pulcyn - kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie w klasie
prof. Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 z zespołem Joint Venture (M. Tokaj, Ł. Żyta, M. Gawdzis) zdobył I nagrodę, wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie za kompozycję na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Z tym samym zespołem w 1997 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, oraz wyróżnienie na konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia).

W 1998 z Triem Marcina Maseckiego zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, oraz otrzymał wyróżnienie na Konkursie Zespołów Jazzowych Sarteano (Włochy). W 1999 z własnym zespołem New Orkestra zdobył III miejsce na Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie.

Skomponował muzykę do spektakli: „Transatlantyk" Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz „Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Był współautorem opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy „ Halo?Kabaret?”. Jako muzyk brał udział w spektaklach w reżyserii J. Grzegorzewskiego „Nowe Bloomusalem” J. Joyce’a, „Wesele” St. Wyspiańskiego (Teatr Narodowy w Warszawie).

Współpracował m. in. z P.Baronem, Gianni Basso, E. Bem, R. Borowskim, I. Demirerem, B. Hołownią, W. Karolakiem, Paweł Kaczmarczyk ”Audiofeling Band”,E. Kulmem, S. Kulpowiczem, R. Majewskim, J. Muniakiem, M. Sikałą, J. Skowronem, W. Staroniewiczem, J. Śmietaną, M. Tokajem, M. Urbaniakiem, Bobby Watsonem, J. "Ptaszynem" Wróblewskim,  I. Zając ,Monty Watersem, K.Wolinskim.

Obecnie współpracuje z K.Jonkiszem„Energy”,Rafał Sarnecki Quartet, Piotr Bocian Cieślikowski Trio,projekt Barbary Wrzesinskiej i Borysa Janczarskiego "Jazz i Przyjaciele" , Mariuszem Lubomskim, Weronika Grozdew i Kapela do Szymanowskiego , Kuba Stankiewicz Quartet z pianistą Bogdanem Hołownią i Danielem Kramerem.

PLAN TRASY

11.10. Petrozavodsk 13.10. Togliatty 14.10. Kazan 15.10. Kirov 17.10. Syktyvkar 18.10. S-Petersburg 20.10. Saransk 22.10. Samara 23.10. Ufa 24.10. Izhevsk 25.10. Perm 27.10. Asbest 28.10. Zarechny 29.10. Ekaterinburg 30.10. Kamensk - Uralsky 31.10. Revda 02.11.Tyumen 03.11. Omsk 05.11. Ryazan 06.11. Volgograd 

Kevin Mahogany (USA) - wokal
Daniel Kramer (RU) - fortepian
Robert Anchipolovsky (IL) - saksofony
Wojciech Pulcyn (PL) - kontrabas
Gasper Bertonseli (SI) - perkusja