William Parker Solo - nowe, piękne wydawnictwo od AUM Fidelity

Autor: 
Redakcja

Panna Miller była właścicielką około 200 niewolników. Legenda głosi, że była życzliwą osobą, która od czasu do czasu pozostawiała resztki ciasta dla swoich niewolników. To było coś, z czego była bardzo dumna. Pewnego dnia kilku niewolników udało się do jej kuchni, by ukraść okazałej wielkości noże i podciąć nimi gardła swoich nadzorców. W kluczowym momencie, tuż przed rozlewem krwi usłyszeli niski dźwięk instrument. To był bas, którego muzyka była jak taniec, do której nie było można tańczyć bez słuchania, ani słuchać bez emocji. W tym momencie ci przesiedleni i torturowani Afrykanie wyciągnęli ręce, spletli je jak gałęzie drzewa stając się jednością, spojrzeli w oczy pani i na zawsze odeszli z plantacji. 

 

Ta krótka przypowieść autorstwa Williama Parkera stanowi zarys narracji dźwiękowej, która toczy się na ścieżkach 3 albumów, wydanych w postaci 3-płytowego boxu, zatytułowanego Solo Bass: Crumbling In the Shadows Is Fraulein Miller's Stale Cake. Jest on rezultatem zadumy artysty nad brzmieniem usłyszanym wówczas przez niewolników, które odwiodło ich od dokonania zemsty na swoich oprawcach. Do płyt dołączono 48-stronicową książeczkę, mieszcząca zapis poezji, marzeń i medytacji jego autorstwa.

Pierwsza i druga płyta zawiera nowe nagrania, poczynione w sierpniu 2010 roku, trzecia natomiast jest reedycją pierwszego solowego albumu Parkera „Testimony”, który pierwotnie został wydany w 1995 roku i od tamtego czasu nie był wznawiany.

Najistotniejszym w tym wydawnictwie jest fakt, że do sprzedaży przeznaczono jego limitowaną edycję w ilości jedynie tysiąca egzemplarzy, w tym 50 szczególnych, ponieważ numerowanych i sygnowanych przez samego Parkera. Albumy wraz z książeczką umieszczono w etui wykonanym ręcznie z pomocą old-schoolowej maszyny. Dołożono więc starań, by piękno muzyki ubrać w niepowtarzalną, unikatową oprawę. Zabieg ten w przypadku AUM Fidelity nie jest zaskoczeniem, gdyż prace nad każą z okładek do wydawanych w tej wytwórni płyt czynione są z niezwykłą starannością.

Box dostępny jest już na stronie Aum Fidelity, a 13 sierpnia będzie można go poszukiwać u dystrybutorów na całym świecie. Jak głosi informacja na stronie wydawnictwa pozostało jeszcze 987 egzemplarzy tego unikatowego wydawnictwa, warto więc się pospieszyć, ponieważ ceny są wielce kuszące!

Tagi: