Wilanów Jazz All Stars - Anthimos Apostolis Trio

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W najbliższą niedzielę, 2-go sierpnia, Anthimos Apostolis Trio wystąpi w Muzeum Plakatu w Wilanowie, w ramach cyklu koncertów Wilanów Jazz All Stars.

Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną  z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Od lat 80. pracuje z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych (m.in. „C.O.C.X.”, „Lady Go”, „Chameleon”). Grał z zespołami Krzak i Osjan, przez wiele lat był w Grecji rozchwytywanym sidemanem – zwiedził cały świat jako perkusista George’a Dalarasa. W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem „Days We Can’t Forget”, do którego nagrania zaprosił Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo.

Obecnie Apostolis Anthimos występuje w kilku projektach, z których najważniejszym jest jego trio (Anthimos / Husband / Egan). W programie koncertu jazzowa finezja miesza się z rockową energią, a solowe utwory artysty z repertuarem legendarnego SBB.

CO? – Wilanów Jazz All Stars - Apostolis Anthimos Trio
GDZIE? – Muzeum Plakatu w Wilanowie, Warszawa
KIEDY? – 02/08/2015, 19:00
BILETY? – wstęp wolny

Tagi: