Wide Open Trio w 12/14 Jazz CLub

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Doświadczenie zdobyte podczas wielu lat występów estradowych oraz klubowych pozwoliło stworzyć formację o wielkim potencjale, doskonale radząca sobie w wielu stylach muzycznych. Zespół powstał na początku 2010 rok. Muzyków połączyła wspólna chęć tworzenia swojej oryginalnej i różnorodnej muzyki, która będzie początkiem czegoś nowego i pozwoli zapisać się na kartach historii. Wide Open Trio zagra 10-go listopada w 12/14 Jazz Club.

Stylistyka w której porusza się zespół to szeroko rozumiana muzyka latynoamerykańska, począwszy od kubańskiej salsy, brazylijskiej samby, przez muzykę afro kubańską, bossa nove, a na latin jazzie kończąc. W utworach można spotkać także elementy funku i modern jazzu. Setlista zespołu składa się z autorskiego programu, jak również najbardziej znanych standardów latynoskich i jazzowych takich mistrzów jak Paquito D’rivera, Dave Samuels, Chick Corea czy Tito Puente.

Zaangażowanie, indywidualne podejście, a przy tym poczucie humoru, pozwalają z powodzeniem zapewnić słuchaczowi wysoki poziom każdego koncertu, a pozytywna energia, jaka unosi się w eterze podczas koncertów to wybuchowa muzyczna mieszanka, która sprawia, że występów tego zespołu się nie zapomina.
Od początku swojej działalności zespół WOT zagrał blisko 300 koncertów w całej Polsce, a w obecnym składzie przygotowywany jest nowy materiał autorski na płytę, jak również własne, odświeżone aranżacje standardów latynoamerykańskich.

W lipcu 2015 roku Wide Open Trio został zaproszony do wystąpienia w 11 edycji Międzynarodowego Festiwalu "Jazz w Ruinach" organizowany przez Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club w Gliwicach. Pomimo swojej latynoskiej stylistyki, zespół idealnie wpasował się w klimat festiwalu w Gliwicach, a występ był bardzo chwalony przez słuchaczy oraz krytyków jako coś nowego i nieodkrytego w polskim jazzie.

CO? – Wide Open Trio
KTO? – Piotr Matusik, Łukasz Kurek, Mateusz Gremlowski
GDZIE? - 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 10/11/2015, 19:30
BILETY? – 60 zł

Tagi: