Warsztaty z Michaelem Zerangiem

Autor: 
Redakcja

Znakomity amerykański perkusista Michael Zerang 16 kwietnia poprowadzi warsztaty improwizacji w Małym Domu Kultury w Poznaniu. Dzień wcześniej w ramach festiwalu Nowy Wiek Awangardy perkusista wystąpi w duo z klarnecistą Wacławem Zimplem.

Warsztaty adresowane są do każdego, kto interesuje się muzyką improwizowaną, a więc udział w nich mogą wziąć również nieprofesjonalni muzycy. Warsztaty będą odbywać się w godzinach od 12.00 do 19.00 z przerwą, a na godzinę 20.30 planowany jest koncert warsztatowiczów.

Udział w zajęciach to koszt 100 zł.

Zapisy przyjmowane są do 14 kwietnia pod adresem mdk@krzyk.pl.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Michael Zerang to aktywnie działający improwizator, zarówno na polu muzyki improwizowanej, free jazzu oraz muzyki współczesnej. Trzykrotny zdobywca prestiżowej nagrody Joseph Jefferson Awards za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej (1996, 1998 i 2000).

W swojej dyskografii posiada ponad 60 nagrań, począwszy od 1982 r. W latach 1985-1989 był dyrektorem artystycznym Link's Hall Performance Series, w której był producentem ponad 300 koncertów jazzowych, tradycyjnej muzyki etnicznej oraz muzyki elektronicznej. W latach 1994-1996 zorganizował koncerty w Cafe Urbus Orbis, a od roku 2001 we własnym The Candlestick Maker w Albany Park (Chicago). Podczas swej kariery Zerang współtworzył i koncertował w licznych formacjach: Liof Munimula, The Neutrino Orchestra, Trio Troppo, The Wonderfuls, The Blue Angels, Sam Pappas' Tumbling Strains, Frozen Lucy, The Quirt Quintet, Musica Menta, The Vandermark Quartet, Dream Cheese, The Sputter Ensemble, In Zenith, Broken Wire.

Współpracował z wybitnymi muzkami, takimi jak: Fred Anderson, Mats Gustafsson, Raymond Strid, Sten Sandell, Don Meckley, Jaap Blonk, Daniel Scanlan, Peter Brötzmann, Kent Kessler, Barre Phillips, Jim Baker, Hamid Drake, Ken Vandermark, Luc Hautkamp, Fred Lonberg-Holm, Tatsu Aoki, czy Jeb Bishop. Jest nie tylko wybitnym perkusistą o oryginalnym brzmieniu, ale także cenionym pedagogiem wykładającym na licznych uczelniach i kursach.

16 kwietnia, Poznań

Mały Dom Kultury w godzinach od 12:00 do 19:00