Warsaw Summer Jazz Days: Lounge Ryszards, Tricphonix i Maisha w bemowskim Amfiteatrze

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już dziś, 29 czerwca, w bemowskim Amfiteatrze, odbędzi się pierwszy koncert towarzyszący tegorocznej edycji Warsaw Summer Jazz Days. Podczas bemowskiej odsłony festiwalu wystąpią Lounge Ryszards, Tricphonix i Maisha. Początek koncertu o 18:00.

Maisha to sześcioosobowy zespół, prowadzony przez Jake’a Longa. To kolejny efekt niespotykanego fermentu na brytyjskiej scenie jazzowej, z jakim mamy do czynienia od kilku lat. W 2016 roku zespół wydał swoją pierwszą EP-kę „Welcome To A New Welcome”, zaś pod koniec roku ubiegłego debiutancki album „There is A Place”. Muzyka zespołu to niezwykły koktajl takich stylów afrobeat, hip-hop, soul i spiritual jazz.

Lounge Ryszards piszą o sobie tak: „LOUNGE RYSZARDS – zespół legenda. Faktem jest, że nie gra muzyki łatwej, można zaryzykować, że nie gra muzyki w ogóle (hehehe). Ich mózgi połączone są intergalaktyczną pępowiną z macierzą kosmicznego groove’u. Lounge Ryszards ryją banie! POZDRO!”.

W skład zespołu wchodzą: Michał Małota – tenor sax, wrzaski, śpiew, Anatol Malinowski –gitara, kosmiczne przystawki, łańcuchy, wiatraki, Jakub Tyro-Niezgoda – bas, międzygalaktyczne sondy, śmieszne gadżety oraz Michał Kasperek – perkusja, śpiew pozawymiarowy, kosmiczne zasysanie.

Z kolei Tricphonix istnieje 10 lat. Jest to zespół, który wydał dwie, autorskie płyty i po niezliczonych koncertach oddał się kilkuletniej medytacji, która pochłonęła muzyków do tego stopnia, że zapomnieli o tak istotnym jubileuszu i jego obchodach. W efekcie świętuje z dwu letnim opóźnieniem. Teraz w nowym składzie powraca, nagrywa nową płytę i rozpoczyna trasę koncertową.

Tricphonix to również spotkanie liderów, członków wielu znamienitych formacji, z pogranicza jazzu, ethno, a nawet muzyki elektronicznej. W składzie zespołu: Maciej Trifonidis ( Trifonidis Orchestra, 3275 kg Orchestra, Horny Trees, Tricphonix) Oliwier Andruszcznko ( Bum Bum Orkestar), Ewelina Serafin (Ewelina Serafin Quartet), Jacek Prokopowicz , Mikołaj Harasimiuk (Kerd, Break da Funk Orchestra), Banian Veins ( tajemniczy zespół w maskach…), Jakub Tybulczyk (3Kings), Daniel Polkowski ( niekwestionowany król sceny deep house, autor projektu Connections, Aga Yano ( perkusionistka wielu projektów etnicznych i jazzowych), Robert Żelazko producent, puzonista ,wykładowca).

CO? – Warsaw Summer Jazz Days: Lounge Ryszards / Tricphonix / Maisha  
KTO? – Lounge Ryszards / Tricphonix / Maisha  
GDZIE? – Amfiteatr Bemowo, Warszawa
KIEDY? – 29/06/2019; 18:00
BILETY? - wstęp wolny

Tagi: