Warsaw Summer Jazz Days 2015: Jason Marsalis Vibes Quartet

Autor: 
Redakcja

Wibrafonista Jason Marsalis to twórca skazany sukces. Nic w tym zadziwiającego, skoro pochodzi się z najsłynniejszego jazzowego klanu naszych czasów. Marsalisowei przecież to dynastia. Jedyna rodzina, której nestor, Ellis, może powiedzieć Jazz to My. Zresztą w uznaniu za wkład we współczesny jazz nowoorleańska familia otrzymała najbardziej prestiżową w USA Nagrodę NEA Jazz Masters.

Najmłodszy z braci Jason miał więc łatwiej, ale też i poprzeczka jaką postawił mu ojciec oraz błyskawicznie rozwijająca się kariera wielkich braci Branforda i Wyntona była z pewnością wyższa. Nie przeszkodziło to jednak Jasonowi jeszcze we wczesnej młodości stać się pełnoprawnym partnerem muzycznym pozostałych członków rodziny. Zaczął od skrzypiec, potem zwrócił się ku perkusji, najpierw zabawkowej, potem już prawdziwej, aby w końcu stać się mistrzem wibrafonu. Jego umiejętności nie uszły uwadze świata jazzowej krytyki, która jego album „In Word Of Mallets” jednogłośnie uznała jedną z najlepszych płyt jazzowych 2012 roku.

Zdobył także kilka bardzo liczących się w świecie jazzu nagród i zwyciężył w paru kluczowych branżowych rankingach, a dzięki wspólnym trasom koncertowym ze Snarky Puppy również coraz lepiej rozpoznawalnym muzykiem na świecie.

Jason Marsalis – wibrafon
Will Goble- kontrabas
David Potter- perkusja
Austin Johnson- fortepiano

Tagi: