Warsaw Improvisers Orchestra w Powiększeniu

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

Warsaw Improvisers Orchestra chciałoby siępoweidzieć, że to zepsół spotykający sięna scenie klubu Powiększenie co miesiąc, ale nazywanie go po prostu zespołem chyba nie wyczerpuje tematu. WIO to także platforma działań artystycznych, do której zaproszony jest każdy muzyk. To także przerstrzeń, w której grupa muzyków oddaje się spontanicznemu tworzeniu według idei wolnej improwizacji, w wielkiej skali.

Projekt ten powstał po to, aby umożliwić muzykom warszawskim i okołowarszawskim granie w dużym, improwizującym zespole, ale nie tylko. Także i po to aby w tych rozbudowanych ramach doświadczyć, jak funkcjonują mniejsze składy instrumentalo-osobowe: duety, tria, kwartety, kwintetach, itd.

NIe ma więc reguł, a przynajmniej nie takie jak panują w klasycznych dużyc składach. Każdy jest mile widziany, każdy może wnieść do projektu nuty, pomysły dyrygenckie, kompozycje i koncepcje wykonawcze. Nie spodziewajcie się zatem konkretnego instrumentarium, nie liczcie na program dający się w swoim brzmieniu i ekspresji przewiedzieć. Warsaw Improvisers Orchestra będzie zaskakiwać tak samo publiczność, jak i siebie samych. Dzisiaj w Powiększeniu spotkają się kolejny raz. Być może właśnie w takim składzie?

Ray Dickaty- sax
Natan Kryszk- bariton sax
Stanislw Welbel - soprano sax
Marcin Kobus - trumpet
Dodos - drums
Piotr Dabrowski - perc
Jacek Mazurkiewicz - bass
Ksawery Wojcinski - bass
Aleksander Zurowski - piano
Lukasz Kacperczyk - modular
Lukasz Czekala - violin
Zbig Chojnacki - accordion
Daria Wolicka - flute