Wadada Leo Smith - beneficjentem nagrody stypendium United States Artists

Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Trębacz Wadada Leo Smith otrzymał wysokie stypendium w wysokości 50 tysięcy dolarów od organizacji United States Artists.  Muzyk jest jednym z sześćdziesięciu artystów uhonorowanych tym prestiżowym wyróżnieniem w 2021 roku. Warunki stypendium nie są ściśle określone, a zatem kwotę można przeznaczyć na dowolny cel – niekoniecznie związany z bieżącą działalnością, czy działalnością muzyczną w ogóle.

Nagrodę przyznano nie tylko za dotychczasowe osiągnięcia indywidualne oraz wyjątkowy głos na muzycznej scenie, lecz również za wkład artysty w działanie AACM (Association for the Advancement of Creative Musicians) - stowarzyszenia powołanego do wynajdywania, opieki oraz promocji wyjątkowych talentów muzycznych. Dyrektor programowa United States Artists, Lynnette Miranda, dodała, że „Jego innowacyjne podejście do komponowania i muzykalności sprawia, że idealnie pasuje do grupy artystów kształtujących dziś nasz kraj.”

Działająca od 2006 roku organizacja z siedzibą w Chicago zajmuje się finansowaniem działalności kulturalnej. Organizacja przyznaje stypendia w dziesięciu kategoriach za wyjątkowe osiągnięcia w danej dziedzinie. Do tej pory przyznała ponad 700 stypendiów indywidualnych o łącznej wartości ponad 33 milionów dolarów.

 

 

 

Tagi: