Wacław Zimpel i jego amerykańska wakacyjna wycieczka

Autor: 
Readakcja
Autor zdjęcia: 
Palmo Fiacco

Od dzisiaj zaczyna się amerykańska wycieczka Wacława Zimpla po USA. NIe będzie trwała bardzo długo, ale za to będzie w całości wypełeniona koncertami. Zaczyna się dzisiaj od duetowego wystepu ze znakomitym i niestety wciąż niekoniecznie należycie u nas docenianym pianistą Jimem Bakerem, z którym zresztą Wacław miał okazję pokazać się już polskiej publiczności. Tak więc kto nas czyta, a jest akurat w Chicago i niedaleko od klubu Elastic to warto się wybrać.

Clue wyjazdu jednak to trzy koncerty z zespołem LIKELY SO , z którym w ubiegłym roku Wacław nagrał płytę "Around Goal" dla legendarnej oficyny wydawniczej Delmark Records. LIKELY SO to band założony przez Keefa Jacksona i jest rasowym tzw reeds ensemble. W skład grupy oprócz Wacława Zimpla i lidera formacji wchodzą jeszcze Marc Stucki - saksofon tenorowy, klarnet basowy i harmoniu, Peter Schmidt, saksofon barytonowy, basowy, sopranino, klarnet basowy i es-klarnet, Thomas Mejer - saksofon kontrabasowy i sopranino oraz lepiej rozpoznani przez polską publiczność Dave Rempis na sakfoniach altowym i barytonowym oraz Mars Williams - saksofon sopranowy, altowy i sopranino.

LIKELY SO zagrają  27, 28, 29 sierpnia odpowiednio w Sugar Maple w Milwaukie, na Chicago Jazz Festival oraz w Southern Museum Ohio w Portsmouth.