W piątek pierwszy koncert projektu TuJazz

Autor: 
Redakcja

Od 19. do 21. października Domu Kultury TuPraga zaprasza na TuJazz - suplement do festiwalu FRE3JAZZDAYS. Na scenie Teatru Academia wystąpią Ahead Trio, Ecstasy Project oraz duet gitarowy Przemysław Strączek i Teriver Cheung.

AHEAD Trio, którego skład tworzą Christopher Dell – wibrafon, Marcin Oleś – kontrabas i

Bartlomiej Brat Oleś – perkusja to międzynarodowa formacja wybitnych improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Artyści z Polski i Niemiec interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu jak i zdobyczach muzyki współczesnej. Nadają muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji.

Założycielem i liderem zespołu Ecstasy Project (EP) jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym. Artyści EP: Rafał Gorzycki, flecista Tomasz Pawlicki, wibrafonista Paweł Nowicki, kontrabasista Paweł Urowski i skrzypek Łukasz Górewicz brali udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear – Budapeszt, Construction in Process – Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu – Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wielu innych. Koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach, Japonii i USA.

Koncert Przemysława Strączka i Terivera Cheunga jest częścią międzynarodowej trasy koncertowej promującej album „Evans” będącego zapisem sesji nagraniowej, która odbyła się podczas wspólnej trasy koncertowej w 2011 roku. Na płycie znalazły się głównie kompozycje Billa Evansa, a także Mazurek F dur Chopina, czy Waltz New Jima Halla.

19.10, godz. 19:00 Teatr Academia

OLEŚ BROTHERS & CHRISTOPHER DELL – AHEAD TRIO: KOMEDA

20.10, godz. 19:00 Teatr Academia

ECSTASY PROJECT

21.10, godz. 19:00 Teatr Academia

PRZEMYSŁAW STRĄCZEK/TERIVER CHEUNG: EVANS

Bilety: 20zł