W niedzielę OHEL Warszawa - koncert z wielką rekomendacją!

Autor: 
Redakcja

Ohel Warszawa to koncert w 70. rocznicę rozpoczęcia zagłady Żydów z Getta Warszawskiego. Zagrają IRCHA GDOLA – Mikołaja Trzaski, SHOFAR oraz FROM THEE TO THEE – projekt Raphaela Rogińskiego. Usłyszymy Marka Sandersa, Wacława Zimpla, Olie Brice’a, Macia Morettiego, Olę Bilińską, Michała Górczyńskiego, Pawła Szamburskiego, Michała Moniuszkę oraz innych.

Ohel (po hebrajsku namiot) jest pomnikiem-namiotem, rozstawionym w miejscu symbolicznym: pod dawnym murem Getta, które było miejscem codziennego ludobójstwa. Stanowi znak pamięci i hołdu dla ponad 300 tysięcy jego mieszkańców, ale też znak nadziei, że żydowska Warszawa na zawsze pozostanie istotną i chlubną częścią dziejów i tradycji stolicy.

Artyści zagrają dla dzisiejszej Warszawy po to, żebyśmy pamiętali i żeby ta pamięć stała się częścią naszej świadomości i tożsamości. Żeby odczarować zło. Żeby ożywić i zapełnić naszą pamięcią opuszczone, ziejące pustką miejsca.

Koncert jest dedykowany wszystkim, którzy siedemdziesiąt lat temu musieli pod brutalnym przymusem odjechać w nieznane, żeby już nie powrócić. Znanym i bezimiennym, bohaterom i zwykłym mieszkańcom Getta Warszawskiego. Wszystkim tym, którzy ginęli odarci z godności, z prawa do pamięci, nieopłakani.

Koncert organizują: Mikołaj Trzaska, Stowarzyszenie Drugie Pokolenie – Potomkowie Ocalałych z Holokaustu oraz Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Uroczystości obchodów 22 lipca, honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

CO? Koncert Ohel Warszawa

GDZIE? ul. Bohaterów Getta, Warszawa (przy parku Krasińskich)

KIEDY? Niedziela, 20.30

BILETY? Wstęp wolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: