W niedzielę 29.01 Tubis Trio zagra w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

29 stycznia Tubis Trio, w składzie: Maciej Tubis na pianinie, Marcin Lamach kontrabas i Przemek Pacan na perkusji, zagra w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Podczas koncertu trio zaprezentuje utwory z płyty "Live In Luxembourg”, która została dostrzeżona przez brytyjski Jazzwise, oraz utwory nowe, które zostaną zarejestrowane w tym roku na kolejnym albumie.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:05 i będzie transmitowany przez radiową Trójkę.

Słowo "jazz" zbyt ogranicza i szufladkuje. Mamy w planie zaaranżowanie specjalnie na koncert w Trójce hitu, który od września jest na 1. miejscu listy przebojów Trójki. Jazzmeni grają standardy z dawnych czasów, a my chcemy pokazać bardziej dzisiejszą odmianę muzyki improwizowanej i wziąć na tapetę to, co teraz jest popularne – opowiada Maciej Tubis. Koncert zdominują autorskie kompozycje, w których dużo jest popowo-rockowych zagrywek, ale wszystko puszczone bez hamulców na 100% improwizacji - czasem stricte melodyjnej, a czasem awangardowej.

Muzycy grali lub grają na stałe z Tomaszem Stańko, Stanisławem Soyką, Jarkiem Śmietaną. - Ten niezależny projekt jest tym, co powoduje u każdego z nas największą radość. Gramy w 100% swoje kompozycje, każdy członek zespołu pisze utwory. Lubimy ryzykować, ale pozostać w melodyjności ciągle przystępnej słuchaczowi - deklaruje Maciej Tubis.

Zespół zagra w stałym składzie: Maciej Tubis - fortepian, Marcin Lamch - kontrabas, Przemek Pacan - perkusja. Na scenie pojawi się także Joanna Kondrat - wokalistka, która właśnie wydała płytę "Samosie", gdzie Tubis Trio zagrało w utworze "Jezioro", który będzie można usłyszeć podczas koncertu w Trójce.