Włodek Pawlik Trio zagra w Filharmonii Narodowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już 24 maja o godzinie 20.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert Włodek Pawlik Trio. Tego wieczoru publiczność usłyszy między innymi utwory z najnowszego albumu zdobywcy Grammy pt. „America”.

Artysta otwarcie przyznaje, że album jest efektem jego muzycznych fascynacji, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 30 lat. Na tej płycie nie ogranicza się więc do typowych jazzowych kompozycji. Poza utworami napisanymi w różnym czasie - lecz do tej pory nigdy nie nagranymi - przełożył na język swojego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzył ścieżki dźwiękowe tj. "Wrony" Doroty Kędzierzawskiej, czy "Rewersu" Borysa Lankosza. Oddał też hołd, wielkim polskim pianistom/kompozytorom/patriotom, których uważa za swoje postawowe wzory - Chopinowi oraz Paderewskiemu - grając jazzowe transkrypcje ich muzyki.

Tytuł płyty 'America' ma swoje podłoże w osobistych i muzycznych doświadczeniach Włodka. Ponieważ właśnie Ameryce zawdzięcza Jazz, Blues, dzikie brzmienie muzyki Henrixa i surowy głos Franka Sinatry. Fascynuje się nią od lat – jest jego źródłem niekończącej się, ożywczej energii i radości. Odcisnęła na jego dotychczasowym życiu znaczące piętno, którego nie ma zamiaru się kiedykolwiek wyzbyć.

Tagi: