Wójciński/Szmańda Q-tet i album Delusions płytą roku według Polish Jazz

Autor: 
Redakcja

Skaczemy z radości! Jak małe dzieci! W dorocznym rankingu Polish Jazz blogspot.com album Delusions - Wójciński/Szmańda Q-tet zdobył laur płyty roku 2016. NIe wiemy co powiedzieć, poza głośnym DZIĘKUJEMY!

 

Tym głośniejszym, że w pierwszej piątce najlepszych albumów minionego roku, na miejscu czwartym, znalazła się też inna płyta Fundacji SŁUCHAJ!, SUFIA - Dominika Bukowskiego i jego kwartetu z gościnnym udziałen znakomitego amreykańskiego trębacza Amira El Saffara.

Jakby tego było mało w rankingu TOp 10 Piotra Wojdata znalazły się nastepne dwie nasze płyty "Bessarabian Journey" kwartetu Marcina Olaka miejsce piąte oraz "Spontaneus Chamber Music vol. 1" tria Marcin Olak / Patryk Zakrocki / Mikołaj Wielecki miesce ósme.

 

Prawdę poweidziawszy łaskawy był dla nas niemal każdy z pozsotałych elektorów polish blog spot. Adam Baruch, Mateusz Magierowski i Tomasz Łuuczak. U każdego z nich któraś z czterech wymienionych wyżej płyt okazała się warta odnotowania i wyróżnienia.

Tym bardziej nas cieszą przyznane wyrożnienia, że w istocie w polskim jazzie, polskiej mzyce improwizowanej dzieje nie dość, że bardzo dużo, to jeszcze na poziomie prawdziwie wyśmienitym. Może nawet nigdy dotąd tak dobrze nie  było. To wielkie szczeście, że powstaje tyle znakomitej muzyki. Gratulujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku nagrali i wydali swoje płyty. Dzięki Wam spojrzenie na polską muzykę daje nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze do świata wielkiej muzyki. Dziękujemy!

A oto pełna lista TOP 10 według POlish Jazz blogspot.com

1. Wójciński/Szmańda Q-Tet - Delusions (30 pkt)

2. Kamil Piotrowicz Sextet - Popular Music (29 pkt)

3. Rafał Gorzycki Trio - Playing (19 pkt)

4. Dominik Bukowski Quartet feat. Amir ElSaffar - Sufia (17 pkt)

5. Jachna/Tarwid/Karch - SundiaII (16 pkt)

6. Minim Experiment - Dark Matter (15 pkt)

7. Jachna/Mazurkiewicz/Buhl - Dźwięki Ukryte (14 pkt)

8. Mateusz Gawęda Trio - Overnight Tales (13 pktl) 

9. Artur Tuźnik Trio - Artur Tuźnik Trio (12 pkt)

10. Adam Pierończyk - Monte Alban (11 pkt)

 

Tagi: