Visions | Between Love and Death - nowy album Stanisława Słowińskiego wkrótce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już na początku września br. ukaże się kolejny autorski album Stanisława Słowińskiego. Utwory, które znajdą się na Visions | Between Love and Death stanowią podsumowanie bardzo intensywnego okresu łączącego premierę najnowszego wydawnictwa i moment ukazania się Landscapes Too Easy To Explain - znakomicie przyjętego publiczność i krytyków albumu nagranego z gupą Stanisław Słowiński Quintet.

Visions.. to kolejny krok Słowińskiego na drodze definicji własnego języka muzycznego, zestawienie inspiracji i doświadczeń ostatnich lat; tras i koncertów, które dały możliwość obcowania z niezwykle bogatą paletą rodzajów muzyki improwizowanej, wymiany emocji i współpracy z muzykami z całego świata.

Premierze albumu towarzyszyć będzie międzynarodowa trasa promocyjna. Album ukaże się nakładem jednego z najważniejszych europejskich jazzowych wydawnictw – słowackiej Hevhetii. 

Zaproszenie do udziału w sesji nagraniowej przyjęli wybitni przedstawiciele polskiej młodej sceny jazzowej; Zbyszek Szwajdych [trąbka, flugelhorn], Szymon Mika [gitara], Kuba Płużek [fortepian], Justyn Małodobry [kontrabas], Dawid Fortuna [perkusja].

W koncertach w ramach trasy pomocyjnej albumu wezmą również udział Joachim Mencel [fortepian] i Piotr Budniak [perkusja].

Tagi: