Verve Records zapowiada wydanie Lullabies Dave'a Brubecka.

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

Kołysanki w wykonaniu Dave’a Brubecka i jakby było mało to zarazem ostatni album legendarnego panisty. Czego zatem możemy się spodziewać. Jak pisze w materiałch prasowych wydawca „Ostatni solowy album nagrany przez tego nadzwyczajnego muzyka prezentuje jego charakterystyczny styl improwizacji w dobrze znanych piosenkach dla dzieci, uwielbianych standardach i autorskich utworach.

Dave nagrał te wyciszające kompozycje z myślą o swoich wnukach i jest to jego ostatnie nagranie studyjne. Jego prostoduszność i spójność, cechujące wszystkie znakomite nagrania Brubecka, są wyraźnie obecne na tym albumie. Wśród utworów pojawiają się zarówno covery, jak i autorskie kompozycje, które przypadną do gustu wielbicielom jazzu i Dave’a Brubecka. Prezentują one jego nowatorski styl w połączeniu z melodiami o delikatnym charakterze, które spodobają się całej rodzinie. W czasie nagrywania albumu Brubeck podzielił się swoimi nadziejami związanymi z tą kompilacją. „Niektóre melodie na tym albumie przypominają znane piosenki”, powiedział Brubeck. „Są wśród nich moje autorskie utwory, które moim zdaniem spodobają się zarówno dzieciom, jak i starszemu pokoleniu. Mam nadzieję, że ta muzyka przemówi do najmłodszych, a rodzicom i dziadkom też przyniesie trochę radości.”

Fani pianistyki Brubecka, których wyobraźni dziecięce miniatury mogą nie rozpalać szczególnie nie powinni się zniechęcać. Na płycie znajduje się bowiem także jego pięć autorskich utworów („Going to Sleep”, „Lullaby For Iola”, „Koto Song”, „Softly, William, Softly” czy „Briar Bush”)

Do premiery albumu jest co prawda jeszcze prawie miesiąc. Oficjalna data ukazania się płyty na całym świecie to 6 listopada, ale małej próbki tego co na niej możemy znaleźć dzielimy się już teraz.

 

Tagi: