Völga - kwartet Fernando Carrasco, Alex Reviriego, Iván González i Vasco Trilla z nowym albumem

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Wszystko, czego zwykliśmy oczekiwać po improwizującym kwartecie, wszystko czym na ogół raczą nas improwizująca trąbka, gitara, kontrabas i perkusja, traci w tym momencie jakiekolwiek znaczenie. Przed nami płyta, która może istotnie naruszyć nasze wieloletnie, akustyczne przyzwyczajenia, która postawi pytania i w ciągu 47 minut znajdzie na nie odpowiedzi.

Trzech Katalończyków i jeden Andaluzyjczyk z samego serca Barcelony – przybierając dość niezwykłą nazwę Völga (Wołga) – zabiera nas w podróż po świecie improwizowanych dźwięków, których naczelnym zadaniem jest zaskakiwać.

Młodość, witalność i nieprzewidywalność – to podstawowe atrybuty Wołgi. Iván González, Fernando Carrasco, Alex Reviriego i Vasco Trilla mają łącznie mniej lat niż współczesny, dwuosobowy skład brytyjskich mistrzów ponadgatunkowej improwizacji AMM. To jedyny trop, który będzie dany tym z nas, którzy zechcą – kupując ten krążek – uciec do świata ich muzyki. - pisze  Andrzej Nowak - Trybuna Muzyki Spontanicznej, pomysłodawca i współwydawca płyty, która  ukazuje się co warte szczególnego odnotowania przede wszystkim - w nowej serii wydawniczej MP – Spontaneous Music Tribune Series.

Płyta „Völga” ukazuje się w serii 20 płyt na 20-lecie wydawnictwa płytowego Multikulti Project.

Tagi: