Urodzinowy maraton z Matsem Gustafssonem

Autor: 
Redakcja

Będzie się działo! Przez 3 wieczory Mats Gustafsson – jeden z najważniejszych muzyków współczesnej sceny improwizowanej będzie w wiedeńskim klubie Porgy and Bess świętował pół wieku na planecie Ziemia. I zdecydowanie nie będzie tego robił w samotności! Od 26go do 28 października wydarzą się tam koncerty pod wspólnym tytułem „Portrait Mats Gustafsson”.

26go października w austriackiej stolicy zagra Swedish Azz z udziałem tubisty Per åke Holmlandera oraz grającego na gramofonach Dieb13 i odpowiadającego za wizualizacje Billy Rois.

Dzień później na scenie pojawi się Fire! w składzie Mats Gustafsson: saksofony, elektronika, Johan Berthling: bas Andreas Werliin: perkusja, Mariam Wallentin i Sofia Jernberg: głos, z gościnnym udziałem grającego na dudach (!) Erwana Keraveca oraz pianisty Agustiego Fernandeza. Drugim koncertem tego wieczoru będzie projekt Fake the Facts - Mats Gustafsson: saksofony, elektronika, Martin Siewert: gitary I Dieb13: gramofony.

Ostatniego dnia wiedeńskiej fety na scenie  Porgy and Bess szaleństwo przybierze zupełnie nowego wymiaru. Zagrają:  Christof Kurzmann (laptop) w duecie z Kenem Vandermarkiem, zespół Klangforum Wien (specjalizujący się w muzyce współczesnej, współpracujący m.in. z Agatą Zubel) a po nich TR!O + ONE czyli Günter Christmann (puzon i wiolonczela),  Mats Gustafsson (saksofony),  Paul Lovens (perkusjonalia) i  Thomas Lehn (syntezatory). Na finał zaś zabrzmi  The Thing z gościnnym udziałem Kena Vandermarka.
Jeśli nie skorzystaliście jeszcze z urlopu – teraz  wiecie, że mieliście rację! Do zobaczenia w Wiedniu i 100 lat Mats!
(Bilety na każdy z wieczorów w rozsądnej cenie 18euro)

Tagi: