Trouble Hunting najnowsza płyta Tomasza Licaka - do posłuchania, w całości tylko u nas i tylko przez tydzień.

Autor: 
Redakcja

Tomasz Licak - kompozytor i saksofonista jazzowy, urodzony w 1986 roku w Szczecinie. Od 2005 roku związany z Carl Nielsen Academy of Music w duńskim Odense. Regularnie współpracuje z wieloma duńskimi, polskimi oraz niemieckimi muzykami (są wśród nich Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson, Grzegorz Grzyb, Marek Kądziela).

Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andrsson, tworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko-duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet. Jest laureatem pierwszego miejsca konkursu "Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010" (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej "Krokus Jazz Festival" w roku 2009 w Jeleniej Górze. 

Dzisiaj jego najnowsza płyta "Trouble Hunting" zagrana w sekstecie z TOmaszem Dąbrowskim - trąbka, Svenem Dam Meinildem - saksofon altowy, saksofon tenorowy, Adi Zukanovicem - rhodes, laptop, Richardem Anderssonem - bass i ANdersem Provisem - perkusja trafia na nasze łamy. Przez tydzień będzie można jej w calości posłuchać, a potem już tylko kupować, kupować kupować w Multikulti.