Trio Strycharski / Majewski / Wójciński na Krakowskiej Jesieni Jazzowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Dominik Strycharski, Artur Majewski i Ksawery Wójciński wystąpią 21 listopada, w klubie Alchemia, w ramach 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej.

Ten projekt trzech niezwykle uzdolnionych przedstawicieli rodzimej sceny jazzowej jest w znacznym stopniu pochodną wspólnego występu z 2014 roku, który zebrał spore grono muzycznych osobowości podczas warszawskiego festiwalu Ad Libitum.

To właśnie Ad Libitum Ensemble dowodzony przez pianistę Augusti Fernandeza podczas jego festiwalowej rezydencji dał okazję do pierwszej wspólnej gry Strychalskiego, Majewskiego i Wójcińskiego wraz z improwizatorami z przeróżnych muzycznych środowisk. Po kilku latach trójka muzyków spotka się ponownie na jednym z koncertów cyklu Polish Improart, czego będziemy świadkami już w listopadzie.

Dominik Strycharski to dobrze znany polski kompozytor muzyki współczesnej, improwizator, flecista, znany z mieszania jazzu z elektroniką i muzyką noise. Jego flagowy, świetnie przyjęty projekt Pulsarus to raptem ułamek bogatej dyskografii muzyka. W świadomości miłośników muzyki eksperymentalnej z pewnością zapisały się także jego projekty Prophetic Fall, RHplus, Myriad Duo, Band Fx, Max Klezmer Band, To Tu Orchestra, Intuition Orchestra, czy Babie Lato.

Trębacz Artur Majewski to kolejna nietuzinkowa postać w tym towarzystwie. Znany przede wszystkim z gry w kultowych już grupach Robotobibok i Mikrokolektyw ma na koncie także współpracę choćby z Robem Mazurkiem i Jeffem Parkerem z słynnego Chicago Underground Collective.

Wszechstronny kontrabasista jazzowy Ksawery Wójciński jest  znany z szerokiego wachlarza zainteresowań – od awangardy po muzykę ludową. Występował z Wojciechem Jachną, Uri Caine, saksofonistą Charlesem Gayle, Michaelem Zerangiem, Nicole Mitchell czy Marco Eneidim.

CO? – 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Strycharski / Majewski / Wójciński
KTO? – Dominik Strycharski, Artur Majewski, Ksawery Wójciński
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 21/11/2019; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł
KARNET? – 100 zł 

Tagi: