Trio RGG zakończyło nagrania swojej następnej płyty

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. zespołu

Na nowe nagrania RGG czekamy zawsze z wielkim zaintersowaniem. Nie bedziemy ukrywać, że zaintersowanie to jest tym większe odkąd w zespole obok Krzysztofa Gradziuka i Macieja Garbowskiego zasiadł za klawiaturą fortepianu młody i znakomity pianista Łukasz Ojdana. O tym jak jego gra wpłynęła na brzmienie i muzykę tria miliśmy okazję przekonać się kiedy w ubiegłym roku na rynku płytowym ukazała się płyta Szymanowski.

Teraz nadchodzi czas kolejnego albumu. pomiędzy 12, a 13 maja RGG zarejestrowało w ulubionym studiu nagrnaiowym, Tokarnia Music Production materiał na nową płytę. Tym razem nie będzie ona poświęcona inspiracjom wielkim polskim kompozytorom, ale inspiracji wielkimi postaciami wcale nie zabraknie. Jak zapowiada zespół nowa muzyka sięgnie do fascynacji muzyką z jednej strony Carli Bley czy Ornette'a Colemana z drugiej muzyką Olivera Messiaena. Z trzeciej natomiast pieśniami sakralnymi oraz ludowymi.

Na premierę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, do jesieni 2014 roku, ale jak to bywa najcześciej w przypadku RGG czekać na ich muzykę bardzo warto. A my obiecujemy, że jeśli tylko pojawi się możliwość przedpremierowego zaprezentowania fragmentu płyty, to nie będziemy się ociągać.