Trio M już w tym tygodniu zagra w Poznaniu!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Cory Warner

18 maja w poznańskiej Scenie Na Piętrze zaprezentuje się Trio M, które tworzą kontrabasista Mark Dresser, perkusista Matt Wilson i pianistka Myra Melford. Poznański koncert będzie pierwszym podczas europejskiego tournee promującego album „The Guest House", który swoją premierę miał w 2011 roku.

Pierwszy koncert Trio M odbył się w Kalifornii w styczniu 2006 roku, kilka miesięcy później, muzycy zagrali kolejne koncerty i podjęli decyzję o nagraniu pierwszej płyty „Big Picture”.

Big Picture" to album, na którym znajdują się autorskie kompozycje każdego z muzyków, w tym również takie, które pierwotnie wykonywane były przez ich poprzednie zespoły. Mimo to, muzyka Trio M jest wyjątkowa, a sama pianistka Myra Melford mówi „Uwielbiamy odkrywać różne „jakości”, kształtowane przez to, w którą stronę podąża muzyka w tej konkretnej konfiguracji instrumentalnej, wśród tych konkretnych muzycznych osobowości”

W roku 2011 nakładem oficyny wydawniczej Enja Records ukazał się drugi, znakomity album grupy "The Guest House", materiał z którego wybrzmi podczas piątkowego wieczoru.

18.05.2012, Poznań

Scena Na Piętrze, godz. 20:30

mat. organizatora