Trio Bomb w klubie Dragon

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trio Bomb czyli Ola Paulson, Anders Lindsjö i Anders Uddeskog wystąpia 15 listopada, w poznańsim klubie Dragon. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Spontaneous Live Series.

Trio Bomb odniosło sukces na Discovery Festival w Londynie . Zagrali koncert dzień po wybuchu bomby w londyńskim metrze w 2017 roku. Koncepcja nazwy zespołu to akt zemsty za ten brutalny czyn. W ostatnich latach trio koncertowało w różnych częściach Europy. Swoją nieustępliwą energią, niezachwianą gotowością do zagęszczania i de-konstruowania zwojów rytmicznych i atonalności, zyskali uznanie publiczności oraz krytyków.

Bomb to laboratorium - poligon doświadczalny dla dźwięków i postaw muzycznych, przestrzeń interakcji między różnymi perspektywami i doświadczeniami. Celem (jeśli istnieje) jest znalezienie nieoczekiwanych, być może niesprawdzonych do tej pory, sposobów i nowych podejść w kontekście muzyki improwizowanej (... bla, bla, bla). Jest to jednak przede wszystkim niekończący się eksperyment - dokładny wynik jest stałym przypuszczeniem.
Trio Bomb ma w sobie wszystkie najlepsze cechy szwedzkiego, skandynawskiego free impro oraz free jazzu.

CO? – Spontaneous Live Series: Bomb
KTO? – Ola Paulson, Anders Lindsjö, Anders Uddeskog
GDZIE? – Klub Dragon, Poznań
KIEDY? – 15/11/2019; 20:00
BILETY? – 25 zł

Tagi: