"Tower vol. 3" zamyka projekt Tower Marca Ducreta

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
schindelbeck.org

W 2010 roku Marc Ducret płytą „Tower, vol. 1” zapoczątkował serię czterech wydawnictw pod wspólnym tytułem „Tower”, inspirowaną twórczością Vladimira Nabokova. Kolejno ukazywały się vol. 1 -  nagrana w kwintecie,  vol. 2  - w kwartecie i vol. 4 w solowym wykonaniu. W maju tego roku swoją premierę miała płyta „Tower, vol. 3” i tym razem materiał nagrał sekstet w składzie: Marc Ducret – gitara, Antonin Rayon – pianino, Sylvain Lemêtre – perkusja oraz Matthias Mahler, Fidel Fourneyron i Alexis Persigan – puzony.

Każda z płyt tej serii przynosi słuchaczom odmienne walory brzmieniowe: „Granie muzyki z ‘Tower’ solo, która wcześniej była wykonywana w kwartecie – vol. 2 – i kwintecie – vol. 1 – lub sekstecie – vol. 3 - jest sposobem wydobycia pewnych  aspektów kompozycji, pewnych możliwości rozwoju, które są odmienne od pracy w grupie. Solowa improwizacja pozwala na szybsze podejmowanie decyzji i budowanie ‘mostów’ pomiędzy poszczególnymi partiami. Jest to również okazja, aby ponownie zmontować partie poszczególnych części w zupełnie odmiennej kolejności, oferując w pełni nową wizję tej samej muzyki...” – mówił Ducret.

Podczas gdy kwintet na vol. 1 i kwartet na vol. 2 zagrał wybrane części serii Tower, materiał zagrany przez sekstet na vol. 3 stanowi swoisty komentarz do wcześniej nagranych partii, dostarczając harmonicznych lub rytmicznych wskazówek do poszczególnych kompozycji, które wcześniej usłyszeć mogliśmy w znacząco odmiennej formie.

Tracklist: 1. Real Thing #1; 2. Real Thing #2; 3. Real Thing #3; 4. Softly Her Tower Crumbled in the Sweet Silent Sun.