Tomasz Stańko i Marcin Masecki - w Alchemii i Żaku

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina (Tomasz Stańko) / mat.promocyjne (Marcin Masecki)

Tomasz Stańko i Marcin Masecki razem, na jednej scenie. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich duetów, choć akurat ci Panowie już razem grali. Ale tylko raz, jak do tej pory i wszyscy, którzy mieli okazję ich wówczas słyszeć, co do jednego byli zgodni – zagrali muzykę niespodziewaną.

Nie dawno spotkali się po raz kolejny, ale nie w sytuacji muzycznej. Jednego dnia odebrali Parszport Polityki. Wówczas też Tomasz Stańko, oprócz superlatyw o Marcinie Maseckim, wyraził chęć zagrania raz jeszcze. I wcale długo nie musieliśmy na to czekać.

Tym razem jednak ich wspólne granie odbędzie się nie przy wielkiej publiczności, nie w wielkich salach koncertowych, ale w klubach. Szczęśliwi więc Gdańszczanie i mieszkańcy Krakowa. W Klubie Żak i dwukrotnie w krakowskiej Alchemi, obydwaj panowie staną w muzyczne szranki dla bardzo kameralnej publiczności.

O ile do klubowych koncertów Marcina Maseckiego jesteśmy przyzwyczajeni, o tym przyłapać na takich Tomasza Stańko nie jest już tak łatwo. Ostatni raz i tylko na jednym koncercie przyłapaliśmy go w nieistniejącym już krakowskim klubie Indygo, kiedy podzielił scenę z akordeonowym Morion Trio. To jednak było, o ile nie myli nas pamięć, 13 lat temu, a i przedtem w klubowej scenerii spotkać go było raczej niemożliwe. Tomasz Stańko od lat takich sytuacji unikał.

Oglądać wielką gwiazdę na koncercie, na którym słuchaczy dzieli od niej dystans zaledwie kilku metrów – bezcenne, tym bardziej kiedy gra z jednym z najbardziej oryginalnych pianistów młodego pokolenia. Ciekawe o czym będą krzyczeć?

CO? – Tomasz Stańko / Marcin Masecki
GDZIE? – Alchemia, Klub Żak
KIEDY? – Alchemie – 07.05.2014 pierwszy koncert godzina 19.00, drugi koncert 21.00, Klub Żak 10.05.2014  godz. 20.00
ZA ILE? –
Alchemia – 120 PLN               

Klub Żak – 60 PLN normalne przedsprzedaż – 30 PLN - super zniżka* na Kartę do Kultury i Kartę Dużej Rodziny, 30 PLN - przedsprzedaż | 40 PLN - zniżka dla studentów*, 50 PLN przedsprzedaż | 60 PLN- normalne

Tagi: