Tomasz Stańko / Łukasz Ojdana / Maciej Garbowski / Krzysztof Gradziuk / Krzysztof Herdzin i NOSPR razem.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Od jakiegoś dochodzą do nas informacje szczególne, od jakiego czasu pan Tomasz Stańko całkiem głośno i całkiem oficjalnie mówi, że ma nowy zespół i od jakiegoś czasu widzimy, że jego współpraca z członkami tria RGG to nie tylko sprawa żyjąca w plotkach czy nawet w zapowiedziach, ale widoczna wszem i wobec w koncertowym życiu w naszym kraju.

Cieszy nas to bardzo, a nawet jeszcze bardziej, ponieważ w klasę i znakomitość tria wierzymy jak w mało co. Zdarzyło się już kilka wspólnych koncertów Tomasza Stańko z nowym zespołem, kilka zdarzy się niedługo, w tym ten 16 października w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Odbędzie się wówczas wyjątkowy koncert europejskiego zespołu Tomasza Stańko z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina – autora aranżacji przygotowanych specjalnie na ten jedyny występ w Polsce. Na program koncertu składać się będą kompozycje nagrane na dwóch ostatnich albumach naszego eksportowego trębacza - „Dark Eyes” i „Wisława” - oraz utwory najnowsze, zarejestrowane na płycie, której premiera przewidziana jest na początku przyszłego roku.   

Tomasz Stańko Band & Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Tomasz Stańko – trąbka, Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja

Krzysztof Herdzin – dyrygent, aranżacje

 

Tagi: