Tigran Hamasyan na Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Tigran Hamasyan wystąpi 15 listopada, w ramach 17. Jazzowej Jesieni Im. Tomasza Stańko W Bielsku-Białej, w Bielskim Centrum Kultury. Hamasyanowi towarzyszyć będzie norweski saksofonista Trygve Seim oraz Chór Camerata Silesia.

Urodzony w Armenii w 1987 roku, Tigran Hamasyan jest jednym z najciekawszych pianistów młodego pokolenia. Jego kariera zaczęła się bardzo wcześnie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 3. roku życia, a w wieku 16 lat wygrał Montreux Jazz Festival. Nagrał już osiem autorskich albumów, w tym trzy ostatnie dla tak prestiżowych wytwórni jak Nonesuch Records czy ECM. Tigran Hamasyan gra przede wszystkim własne kompozycje, a inspiracje czerpie z wielu źródeł, wśród których dominuje ormiański folk lecz także rock, beatbox, poezja. Jego najbardziej jazzowe utworach słychać ornamenty wywodzące się ze skal tradycji blisko i środkowowschodnich. Wg „Guardiana”, Hamasyan podąża za jedną z najważniejszych lekcji [mentora i fana, Herbie Hancocka]: „jest możliwe być jednocześnie multi-stylistycznym wirtuozem w jazzie i napędzanym groovem gwiazdorem-wymiataczem i mieć z tego niesamowitą frajdę”

W Bielsku-Białej usłyszymy Tigrana Hamsyana w repertuarze solowym oraz w repertuarze z albumu „Luys i Luso” (ECM, 2015), który wykona z towarzyszeniem Chóru Camerata Silesia.

CO? – 17. Jazzowa Jesień Im. Tomasza Stańko W Bielsku-Białej: Tigran Hamasyan 
KTO? – Tigran Hamasyan, Trygve Seim, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
GDZIE? – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki, Bielsko-Biała
KIEDY? – 15/11/2019; 19:00
BILETY? – 100 zł / 50 zł
KARNET? – 370 zł

Tagi: