Three Crowns - nowy album Macieja Obary dla ECM

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Maciej Obara Quartet i najnowszy album Three Crowns nagrany dla ECM Records będzie mieć swoją premierę 25 października 2019.

W połowie polski w połowie norweski kwartet pod wodzą saksofonisty Macieja Obary to jedna z najciekawszych formacji na międzynarodowej, współczesnej scenie jazzowej. Grupa i jej debiutancki album „Unloved” są laureatami nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Album Roku i Jazzowy Artysta Roku. W 2019 roku kwartet zdobył także pierwszą nagrodę podczas BMW Jazz Awards w Monachium. W październiku premierę będzie mieć drugi krążek zatytułowany „Three Crowns” (nazwa pochodzi on nazwy szczytu górskiego Trzy Korony). W programie znalazło się 6 kompozycji autorstwa Macieja Obary oraz 2 interpretacje kompozycji  Henryka Góreckiego (1933-2010). Premiera programu odbędzie się w Sali NOSPR w Katowicach, rodzinnego miasta Góreckiego i będzie zapowiadać kolejne przystanki na koncertowej mapie Europy min w Polsce, Francji, Austrii i Niemczech.

Maciej Obara to kolejny polski Artysta po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim, który nagrywa w barwach niemieckiej ECM Records. Three Corowns to drugi album kwartetu po świetnie przyjętym debiucie „Unloved„ z 2017 roku. 

Tagi: