Theo Bleckmann debiutuje w ECM jako lider.

Autor: 
Redakcja (materiały wydawcy)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

I kolejna słynna postać amerykańskiej sceny jazzowej w barwach ECM. Powitajmy Theo Bleckmanna – jednego z najciekawszych dziś wokalistów tamtejszej sceny muzycznej. Pisze się o nim, jak o śpiewaku znanym z rzadkiej czystości głosu i odważnego podejścia do muzyki, Theo Bleckmann jest zdaniem wielu, jak choćby recenzentów Jazz TImesa, malarzem tkającym “świetlane sieci muzyczne”.

Po tym, jak pojawił się na albumach Meredith Monk i Julii Hülsmann na Elegy urodzony w Niemczech Nowojorczyk debiutuje w ECM jako lider. Album pokazuje zarówno wokalne jak i kompozytorskie możliwości Bleckmanna, łącząc je z kilkoma utworami instrumentalnymi zagrany przez jego “ambient” band w składzie: Ben Monder (gitara), Shai Maestro  - instrumenty klawiszowe oraz sekcja rytmiczna: Chris Tordini i John Hollenbeck.

Wśród highlight’ów albumu wyliczyć można podniosłą interpretację “Comedy Tonight” Stephena Sondheim’a, wokalizę w “Little Elegy” czy też poetycki “To Be Shown to Monks at a Certain Temple.” Do nagrania płyty lider zaprosił znanego z lat wsółpracy z Avishaiem COhenm baeistą: Shai Maestro  - fotepianie, Bena Mondera na gitarze oraz sekcję rytmiczną Chris Tordini - kontrabas i John Hollenbeck - perkusja

Tagi: