Terri Lyne Carrington zaprezentuje w Warszawie „The Mosaic Project”

Autor: 
Redakcja

Gwiazdą tegorocznej edycji BMW Jazz Club będzie perkusistka Terri Lyne Carrington. 8. listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swój muzyczny projekt „The Mosaic Project”. U jej boku wystąpią wybitne jazzowe wokalistki – Nona Hendryx, Carmen Lundy oraz Urszula Dudziak. 

Terri Lyne Carrington za płytę The Mosaic Project otrzymała w lutym br. nagrodę Grammy w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny. Album o tyle niezwykły, że prezentujący prawdziwie kobiecą naturę jazzu. Do udziału w projekcie Carrington zaprosiła najlepsze instrumentalistki i wokalistki jazzowe na świecie. Wśród nich: Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, Nonę Hendryx, Wilson Cassandra, Esperanzę Spalding, Helen Sung, Tineke Postma, Geri Allen, Patrice Rushen, Ingrid Jensen, Sheilę E. i Gretchen Parlato. Wcześniej grała z takimi tuzami jak Dizzy Gillespie, Stan Getz, Clark Terry, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Joe Sample, Al Jarreau, czy Yellowjackets. W Polsce wystąpi razem z Noną Hendryx, Carmen Lundy i Urszulą Dudziak, które mimo różnych rodowodów połączyła koncepcja Carrington i wielka pasja do jazzu. 

Nona Hendryx to amerykańska wokalistka, znana zarówno ze swoich solowych osiągnięć, jak również z występów w popularnym w latach 60. i 70. XX wieku trio Labelle. W muzyce sięga po różne gatunki od soulu nawet po hard rock.

Carmen Lundy, czyli „kobieta o wielu twarzach” jak napisał o niej „The Los Angeles Times”. Śpiewa, komponuje, aranżuje, produkuje i maluje. Na swoim koncie ma również epizody aktorskie. Jednak, przede wszystkim ceniona jest za swój talent wokalny. Słynie z progresywnego bebopowego i post-bebopowego stylu śpiewania.

Urszula Dudziak jest ostatnim elementem muzycznej mozaiki Carrington, a zarazem polskim akcentem tegorocznego BMW Jazz Club. Światowej sławy wokalistka obdarzona niezwykłą skalą głosu, której perfekcja intonacji i oryginalne techniki wokalne pozwoliły na stałe wpisać się do panteonu muzyki jazzowej.     

8.11.2012, Warszawa

Teatr Wielki, Opera Narodowa godz. 20:00

Bilety dostępne na stronie www.eventim.pl oraz w salonach Empik.