Take It Away - nowy singiel Nory Jones i Tarriony Tank Ball

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Dziewięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy Norah Jones wydaje właśnie kolejny singiel zatytułowany “Take It Away” z udziałem Tarriony Tank Ball z grupy Tank and The Bangas. Piosenkę wyprodukowała Jones wspólnie z Thomasem Bartlettem. Usłyszymy w niej Norah śpiewającą i grającą na fortepianie. Tarrionę na wokalach, Bartletta na klawiszach i z towarzyszeniem Karriem Riggins na perkusji.

„Widziałam Tank And The Bangas w Nowym Orleanie w 2016 i byłam zauroczona” mówi Jones. „Skontaktowałam się z Tarrioną szybko i od razu się zaprzyjaźniłyśmy. To był niesamowity kreatywny czas spędzony razem w studio”

W ubiegłym roku, po wydaniu albumu Day Breaks Jones w tajemnicy powróciła do studia gdzie w atmosferze spontaniczności i radości z  tworzenia muzyki spotkała się z przyjaciółmi na krótkie, w dużej mierze improwizowane sesje.

„Byłam zainspirowana by nagrywać nowe rzeczy” mówi Jones „ale chciałam by odbyło się to szybko, łatwo, przyjemnie  i bez presji.  To wspaniałe móc pracować z innymi muzykami w ten sposób. Tylko kilka dni w studio i to wystarczyło”

Single, które artystka zaczęła wydawać latem zeszłego roku były niezwykle zróżnicowane stylistycznie - od eksperymentalnej elektroniki, po akustyczne folkowe ballady i soulowe utwory na organy i instrumenty dęte. Siedem z tych nagrań zostało umieszczonych na albumie Begin Again, który ukazał się kilka miesięcy temu.

Tagi: