Sztuka fugi wg. Marcina Maseckiego zabrzmi w Krakowie

Autor: 
Redakcja

W czwartek 6 grudnia w krakowskiej Bombie „Sztukę Fugi” Bacha zagra Marcin Masecki. W poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego zdaniem Maseckiego instrumentu, muzyk zdecydował się na nagranie jednego z ostatnich, niedokończonego utworu kompozytora na fortepianie, choć w niekonwencjonalny jak na muzykę klasyczną sposób.

Marcin Masecki pianista, kompozytor, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Jest członkiem zespołu Paristetris, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej). Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Macio moretti, Pink Freud, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, Waglewski/Fisz/Emade, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel, Tomasz Pokrzywiński, Candelaria Saenz Valiente, oraz Pictorial Candi. Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Bruskeli z zespołem Alchemik.

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. Masecki od 2006 wydaje płyty w warszawskiej wytwórni niezależnej Lado ABC. 3 września br. nakładem wydawnictwa LADO ABC we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się Sztuka fugi w wykonaniu pianisty.

6.12.2012, Kraków

Bomba, g. 20:30

Wstęp wolny