Szlachetne kamienie na Nowy Rok - Gemstones - najnowszy album tria Pohjola/Garbowski/Gradziuk

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Pod sam koniec roku 2014, dokładnie 31 grudnia rozpoczęła swoją działalność oficyna wydawnicza Fundacji Słuchaj! Sporo od tej chwili upłynęło czasu i wiele intrygującej muzyki udało się nakładem labela pokazać słuchaczom.

Zdaniem wielu ostatni dzień roku to najgorszy czas dla ogłaszania płytowych premier. Wszyscy zajęci są przecież staraniami by sylwestrowa noc była najwspanialszym balem jaki da się przeżyć w ciągu roku i żeby szampańską zabawą zaczarować pomyślność następny roku. Z pewnością tak, ale jak się przyjrzeć bliżej albo z nieco innej perspektywy to może w ramach zaczarowywania następnego roku właśnie nie najgorzej jest wydać płytę i życzyć wszystkich kochającym muzykę żeby w tym kolejnym roku spotykały ich co najmniej takie zdarzenia muzyczne.

I my zamiast przygotowywać się do zabawy na umór, przygotowaliśmy dla Was album „Gemstones” tria, w którym na równych sobie prawach stanęli w zaciszu katowickiego Institute of Music Performance, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk i fiński trębacz Verneri Pohjola. Przed Wami ponad godzina studyjnego nagrania zaczarowanego w szlachetną postać kamieni, szafiru, kwarcu, topazu, ametystu i jaspisu.

Trąbka, kontrabas i perkusja, trzech znakomitych muzyków, którzy nic nie muszą i przez to tak wiele mogą z najlepszymi życzeniami noworocznymi.

Tagi: