SUNO SUNO jest już w sprzedaży!

Autor: 
Redakcja

Najnowszy album grupy Invocation „Suno Suno”, której liderem jest jeden z najciekawszych dziś gitarzystów amerykańskiej sceny jazzowej Rez Abbasi, został wydany 8 listopada pod szyldem Enja Records.

Udział w projekcie wzięli: Rudresh Mahanthappa - saksofon altowy,  Vijay Iyer - fortepian, Johannes Weidenmueller - bas i Dan Weiss - perkusja. 

Utwory zamieszczone na płycie stanowią połączenie jazzu i muzyki Południowej Azji, a inspiracją do skomponowania utworów zamieszczonych na płycie był gatunek muzyczny quawwali. Jest to śpiew religijny, wywodzącym się z Pakistanu, Bangladeszu i północnych Indii, łączący elementy perskiej i indyjskiej muzyki klasycznej oraz teksty chwalące Boga. Mistrzem tego gatunku był Pakistańczyk Nusrat Fateh Ali Khan, znany m.in. ze współpracy z Peterem Gabrielem.

„Słuchałem quawwali przez większość swojego życia i dokonanie świadomego wysiłku, by wnieść ten element do własnych kompozycji był naturalnym i energetycznym krokiem. Moją intencją nie było jednak naśladowanie melodii quawwali. Raczej chciałem połączyć moją historię wraz z muzyką, jako intuicyjne narzędzie w komponowaniu” – mówi Abbasi.

Tutaj można posłuchać dwóch utworów promujących płytę

Lista tracków:

1. Thanks For Giving Us

2. Onus On Us

3. Monuments (Intro)

4. Monuments

5. Nusrat

6. Overseas

7.  Part Of One