Sun of Goldfinger w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trio Sun of Goldfinger, w składzie David Torn, Tim Berne i Ches Smith, wystąpi 27-go stycznia, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, w Warszawie.

W zespole Sun of Goldfinger saksofonista Tim Berne, perkusista Ches Smith i gitarzysta David Torn wykraczają daleko poza znane ramy jazzu. To nieprzewidywalne trio eksploruje granice gatunku, nasycając go zarówno elementami muzyki filmowej czy minimalistycznej, jak i wręcz metalowej. Bazując na improwizacji bez wysiłku przeskakują z delikatnych klimatów w brutalny chaos, co jeszcze potęguje muzyczne doznania.

Wszyscy trzej muzycy działają również niezależnie, mając w dorobku własne płyty wydane dla prestiżowej wytwórni ECM. Bern wytyczał swoją ścieżkę na wielu zróżnicowanych albumach, bogatych w zaawansowane harmonie. Wkład Torna jako gitarzysty, kompozytora i miłośnika nowych technologii w muzyce jest imponujący. Wydobywa z gitary na przemian płaczliwe i przenikliwe dźwięki, płynne frazy i dźwiękową sieczkę, co sprawia, że na nowo definiuje ten instrument. Smith jest perkusistą o ugruntowanej pozycji, łączącym akustyczne instrumentarium z elektroniką by eksplorować niezliczone dźwiękowe pejzaże.

Ci liderzy i muzyczni kompani tworzą w pełni demokratyczną formację, której celem jest zabranie słuchaczy w podróż w kierunku znanych i nieznanych brzmieniowych przestrzeni. To właśnie jest przyszłość jazzu. To właśnie są Sun of Goldfinger.

CO? – Sun of Goldfinger
KTO? – David Torn, Tim Berne, Ches Smith
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 27/01/2017, 19:30
BILETY? – 50 zł

Tagi: